Straipsniai

Arklio metų talismanai

Arklio metų talismanai

Specialisto komentaras. Tarologė – astrologė Sigita Benetienė.

Ką simbolizuoja arklys?

Arklys buvo vienas pirmųjų žmogaus prijaukintų naminių gyvūnų, kuriuo dirbama, jojama, važiuojama. Nuo seniausių laikų jis buvo labai svarbus pagalbininkas karo metu. Senovėje arklio laidojimas kartu su mirusiu žmogumi buvo didžiausia auka. Taip pat buvo tikėta, kad arklyje slypi vaisingumo jėgos, galinčios veikti ir žmogaus gyvenimą, o kaukolė saugo nuo blogio jėgos, nelaimių, ligų. Be to, arklys yra gyvybės medžio saugotojas, jėgos, jaunystės, seksualumo ir vyriškumo simbolis.

Lietuvių mitologijoje minimi ašvieniai arkliai. Ašvienio kultas – vienas seniausių. Mitinėje tautosakoje arkliai kalba žmonių balsu, protingai pataria, gelbsti patekus į nelaimę. Taip pat jie laikomi Visatos kūrėju, kurio galva simbolizavo ryto aušrą, akys – saulę, nugara – dangų, pilvas – oro erdvę, kvėpavimas – vėją, prakaitas – žemę. Dvynių ašvienių žirgų galvos puošdavo namų stogus, avilių kraigus, prievartes, audimo stakles, lovas ir pan. Buvo tikėta, kad tai saulės dievybės, vyriškos lyties vaikai.

Pagal Avestą arkliai – darbo ir ramybės simbolis.

Arklio metai siejami su pažadais, atlygiu už neteisingumą. Jie palankūs bendruomenėms kurti, nepalankūs – bendruomenių ardytojams.

Kokie prietarai yra susiję su pasaga?

Rasta pasaga, geriausia surūdijusi, atneša laimę ją radusiam, o pakabinta ant namo virš durų – apsaugo tuos namus. Rastą pasagą ant kelio, reikia paimti, spjauti į ją ir sugalvojus norą mesti per kairį petį. Noras būtinai išsipildys.

Ar tiesa, kad sėkmę neša tik tikros pasagos? Medinės, dekoratyvinės ir pan. minėtos galios neturi?

Taip, tai tiesa. Nuo senų senovės buvo kabinamos tik tikros pasagos. Apie tai rašoma ir mitologijoje.

Kokius talismanus reikėtų nešioti su savimi, kad pritraukti sėkmę, laimę ir pinigus 2014-ais metais?

Žalią arba mėlyną medinį arkliuką. Jis gali būti pakabuko, sagės pavidalu ar tiesiog figūrėle.

Ar naudinga ateinančiais metais namus puošti tapytais arklių paveikslais, jų figūrėlemis, nešioti aksesuarus su arkliais ir pan.?

Jei žmogus tuo tiki ir tai jam yra priimtina, kodėl gi ne? Tačiau visus senus paveikslus pakeisti paveikslais su arkliais, tikrai nebūtina.

 

 

 

SigitaTARO © 2018. Sprendimas: P.S.